Τα προϊόντα που δεν αναγράφουν διαθέσιμο σημαίνει ότι δεν υπάρχουν άμεσα διαθέσιμα στο κατάστημα και θα παραληφθούν το αργότερο εντός των εργάσιμων ημερών που αναγράφεται στη διαθεσιμότητα. Σε κάθε περίπτωση η ημερομηνία μπορεί να μεταβληθεί και θα υπάρχει σχετική ενημέρωσή σας.Η μητρική πλακέτα τύπου ATX με chipset AMD X870E και socket AM5 υποστηρίζει έναν επεξεργαστή Ryzen από τις σειρές 7000, 8000 και 9000. Υποστηρίζει έως 256 GB μνήμης DDR5 με ταχύτητα έως 8000 MT/s (overclocked) και διαθέτει τεχνολογία Dual Channel και AMD EXPO. Η πλακέτα προσφέρει εκτεταμένες δυνατότητες επέκτασης με πολλαπλές θύρες PCIe 5.0 και 4.0, καθώς και υποστήριξη RAID με την τεχνολογία AMD RAID Xpert2. Διαθέτει επίσης προηγμένες λειτουργίες ήχου 7.1 καναλιών με codec Realtek ALC1220P και συνδεσιμότητα Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4 και 5 Gigabit Ethernet.
| Τύπος Προϊόντος | Motherboard - ATX |
| Chipset | AMD X870E |
| Socket Επεξεργαστή | Socket AM5 |
| Μέγιστος Αριθμός Επεξεργαστών | 1 |
| Συμβατοί Επεξεργαστές | Ryzen (υποστηρίζει Ryzen 7000/8000/9000 Series) |
| Μέγιστη Μνήμη RAM | 256 GB |
| Τεχνολογία Μνήμης | DDR5 |
| Ταχύτητα Μνήμης | 8000 MT/s (O.C.) |
| Υποστήριξη RAM Integrity Check | On-die ECC, non-ECC, ECC |
| Registered ή Buffered | Unbuffered |
| Αρχιτεκτονική Μνήμης | Dual channel memory architecture |
| Τεχνολογία Μνήμης | AMD EXPO technology |
| Τύπος Ήχου | HD Audio (8-channel) |
| Audio Codec | Realtek ALC1220P |
| Πρότυπα Ήχου | High Definition Audio |
| Δίκτυο | Realtek RTL8922AE |
| Δίκτυα Συνδεσιμότητας | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7), 5 Gigabit Ethernet, Bluetooth 5.4 |
| Διαστάσεις (Πλάτος x Βάθος) | 30.5 cm x 24.4 cm |
| RGB Φωτισμός | Ναι |
| WiFi/Bluetooth | Ναι |
| Αριθμός Καναλιών Ήχου | 7.1 |
| Θύρες Επέκτασης | 1 x CPU, 4 x DIMM 288-pin, 1 x PCIe 5.0 x16, 1 x PCIe 4.0 x16 (x8/x4 mode), 1 x PCIe 4.0 x16 (x4 mode), 1 x M.2 socket (2242/2260/2280 M.2 Key M slot), 1 x M.2 socket (2280/22110 M.2 Key M slot), 2 x M.2 socket (2280 M.2 slot) |
| Θύρες Αποθήκευσης | 4 x SATA-600 (7pin Serial ATA), 2 x M.2 PCIe 4.0, 2 x M.2 PCIe 5.0 |
| RAID Υποστήριξη | AMD RAID Xpert2 Technology (RAID 0 / RAID 1 / RAID 10 / RAID 5) |
| Εξωτερικές Θύρες | 2 x aerial, 1 x HDMI, 1 x LAN (5 Gigabit Ethernet), 2 x USB4, 1 x USB-C 3.2 Gen 2, 3 x USB 3.2 Gen 2, 6 x USB 3.2 Gen 1, 2 x USB 2.0, 1 x microphone mini-jack, 1 x audio line-out mini-jack |
| Εσωτερικές Θύρες | 1 x USB-C 3.2 Gen 2x2 header, 2 x USB 3.2 Gen 1 header, 4 x USB 2.0 header, 1 x audio header |
| Συνδετήρες Τροφοδοσίας | 24-pin main power connector, 2 x 8-pin ATX12V connectors |
| BIOS | AMI, UEFI BIOS, ASUS EZ Flash 3 |
| Λειτουργίες Ύπνου / Ενεργοποίησης | Wake on LAN (WOL), wake on PME |
| Ειδικά Χαρακτηριστικά | ASUS Extreme Engine Digi+, 5K Black Metallic Capacitors, ASUS Q-Design, M.2 Q-Latch, M.2 Q-Release, PCIe Slot Q-Release, Q-Antenna, Q-Dashboard, Q-DIMM, Q-LED, Q-Slot, M.2 heatsink, VRM heatsink design, BIOS FlashBack button, ASUS ProCool II, pre-mounted I/O shield, ASUS SafeSlot, SafeDIMM, ASUS Aura Sync, CrashFree BIOS 3, ASUS EZ DIY, AI Cooling II, 16+2+1 Phase Power Design, 80A Power Stage |
| Περιεχόμενα Συσκευασίας | ASUS Wi-Fi Q-antenna, cable ties, M.2 Q-Latch, ROG key chain, ROG Strix sticker, 4 x M.2 rubbers, 2 x Serial ATA cable |
| Λογισμικό | ROG CPU-Z, Armoury Crate, AIDA64 Extreme (60 days trial), ASUS AURA Creator, ASUS Fan Xpert 4, ROG GameFirst Utility, HWiNFO, ASUS GlideX, TurboV Core, ASUS DriverHub, USB Wattage Watcher, Adobe Creative Cloud (free trial), Norton 360 for Gamers (60 days trial), WinRAR (40 days trial) |
Επιλέξτε ποια cookies θέλετε να επιτρέψετε: