Τα προϊόντα που δεν αναγράφουν διαθέσιμο σημαίνει ότι δεν υπάρχουν άμεσα διαθέσιμα στο κατάστημα και θα παραληφθούν το αργότερο εντός των εργάσιμων ημερών που αναγράφεται στη διαθεσιμότητα. Σε κάθε περίπτωση η ημερομηνία μπορεί να μεταβληθεί και θα υπάρχει σχετική ενημέρωσή σας.Η τροφοδοτική μονάδα ισχύος 550 W είναι σχεδιασμένη για χρήση σε υπολογιστές τύπου ATX, προσφέροντας αξιόπιστη και αποδοτική παροχή ενέργειας. Διαθέτει ενεργή διόρθωση συντελεστή ισχύος (PFC) και πιστοποίηση 80 PLUS, εξασφαλίζοντας υψηλή ενεργειακή απόδοση έως 85%. Η κατασκευή της είναι ημι-μοντέρνα (Semi-Modular), επιτρέποντας ευκολότερη διαχείριση καλωδίων και καλύτερο αερισμό. Ο ανεμιστήρας 12 cm τοποθετημένος στην κορυφή εξασφαλίζει αποτελεσματική ψύξη, ενώ η τροφοδοσία υποστηρίζει πολλαπλές συνδέσεις για μητρική πλακέτα, SATA, Molex, PCI Express και EPS. Η μονάδα διαθέτει προστασίες από υπερφόρτωση, βραχυκύκλωμα και υπερθέρμανση, εξασφαλίζοντας ασφαλή λειτουργία.
| Ισχύς | 550 W |
| Τύπος τροφοδοτικού | ATX |
| Modularity | Semi-Modular |
| Πιστοποίηση | 80 PLUS |
| Χρώμα προϊόντος | Μαύρο |
| Τύπος ψύξης | Active |
| Διάμετρος ανεμιστήρα | 12 cm |
| Αριθμός ανεμιστήρων | 1 |
| Τοποθεσία ανεμιστήρα | Κορυφή |
| Τάση εισόδου AC | 230 V |
| Συχνότητα εισόδου AC | 50 Hz |
| Ρεύμα εισόδου | 6 A |
| Συντελεστής ισχύος | 0.9 |
| Τύπος διόρθωσης συντελεστή ισχύος (PFC) | Active |
| Συνδυασμένη ισχύς +3.3V | 130 W |
| Συνδυασμένη ισχύς +12V | 456 W |
| Συνδυασμένη ισχύς +5V | 130 W |
| Συνδυασμένη ισχύς -12V | 3.6 W |
| Συνδυασμένη ισχύς +5Vsb | 15 W |
| Μέγιστο ρεύμα εξόδου +3.3V | 25 A |
| Μέγιστο ρεύμα εξόδου +12V1 | 25 A |
| Μέγιστο ρεύμα εξόδου +12V2 | 25 A |
| Μέγιστο ρεύμα εξόδου +5V | 22 A |
| Μέγιστο ρεύμα εξόδου -12V | 0.3 A |
| Μέγιστο ρεύμα εξόδου +5Vsb | 3 A |
| Απόδοση | 85 % |
| Προστασίες ισχύος | Over current, Over voltage, Overheating, Overload, Short circuit, Under voltage |
| Συνδεσμολογία μητρικής | 20+4 pin ATX |
| Αριθμός συνδέσεων SATA | 6 |
| Αριθμός συνδέσεων Molex (4-pin) | 4 |
| Σύνδεση EPS (8-pin) | Ναι |
| Συνδέσεις PCI Express (6+2 pin) | 2 |
| Σύνδεση CPU P4 (4-pin) | 1 |
| Συνδέσεις floppy drive | 2 |
| MTBF | 100000 h |
| Πιστοποιήσεις | CE, CB, FCC, RoHS |
| Υποστήριξη τεχνολογίας παράλληλης επεξεργασίας | 2-Way CrossFireX, 2-Way SLI |
| Βάθος | 140 mm |
| Πλάτος | 150 mm |
| Ύψος | 87 mm |
Επιλέξτε ποια cookies θέλετε να επιτρέψετε: