Η συσκευή UPS τύπου Tower προσφέρει αξιόπιστη προστασία ηλεκτρικής ενέργειας με ισχύ εξόδου 540 W και χωρητικότητα 0.9 kVA. Διαθέτει καθαρό ημιτονοειδές κύμα εξόδου, κατάλληλο για ευαίσθητο εξοπλισμό, και υποστηρίζει λειτουργία σε εύρος εισόδου 170-270 V με συχνότητα 50/60 Hz. Η συσκευή παρέχει προστασία από υπερτάσεις και θορύβους EMI/RFI, ενώ διαθέτει ηχητικές ειδοποιήσεις για διάφορες καταστάσεις λειτουργίας. Η μπαταρία τεχνολογίας Sealed Lead Acid προσφέρει χρόνο αυτονομίας 1 λεπτό σε πλήρες φορτίο και 7 λεπτά σε ημίσειο φορτίο, με χρόνο επαναφόρτισης 8 ώρες. Η συσκευή είναι κατάλληλη για χρήση στην Ευρώπη και διαθέτει θύρες USB, RJ-11 και RJ-45, καθώς και 6 πρίζες τύπου Schuko (Type F).
| Τύπος UPS | Standby (Offline) |
| Ισχύς εξόδου | 540 W |
| Χωρητικότητα ισχύος εξόδου | 0.9 kVA |
| Μορφή κύματος | Καθαρό ημιτονοειδές |
| Τύπος | Tower |
| Χρώμα προϊόντος | Μαύρο |
| Υλικό περιβλήματος | Πλαστικό |
| Μήκος καλωδίου | 1.83 m |
| Οθόνη | LCD |
| Ενδείξεις LED | Λειτουργία |
| Πρίζες AC | 6 |
| Τύπος πρίζας AC | Schuko (Type F) |
| Θύρες USB 2.0 | 1 |
| Θύρες Modem (RJ-11) | 1 |
| Θύρες Ethernet LAN (RJ-45) | 1 |
| Τεχνολογία μπαταρίας | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Τάση μπαταρίας | 230 V |
| Αριθμός υποστηριζόμενων μπαταριών | 1 |
| Χρόνος αυτονομίας σε πλήρες φορτίο | 1 min |
| Χρόνος αυτονομίας σε ημίσειο φορτίο | 7 min |
| Χρόνος επαναφόρτισης μπαταρίας | 8 h |
| Συμβατά λειτουργικά συστήματα | Windows 7/Vista/XP/2000/Server 2003, Linux |
| Κατάλληλο για χρήση σε | Ευρώπη |
| Εύρος λειτουργικής τάσης εισόδου | 170 - 270 V |
| Συχνότητα εισόδου | 50/60 Hz |
| Συχνότητα εξόδου | 50/60 Hz |
| Μέγιστο ρεύμα | 10 A |
| Ενέργεια προστασίας από υπερτάσεις | 405 J |
| Χρόνος απόκρισης | 4 ms |
| Συνολική αρμονική παραμόρφωση τάσης εξόδου (THD) | 10 % |
| Φιλτράρισμα θορύβου EMI/RFI | Ναι |
| Προστασία υπερτάσεων | Ναι |
| Λειτουργίες προστασίας ισχύος | Υπερφόρτωση, Υπερτάση, Βραχυκύκλωμα, Υπερβολική ισχύς |
| Λειτουργίες προστασίας υπερτάσεων | Fax, Modem, Δίκτυο, Τηλέφωνο |
| Ηχητική ειδοποίηση | Ναι |
| Λειτουργίες ηχητικής ειδοποίησης | Συναγερμός σε λειτουργία με μπαταρία, Συναγερμός χαμηλής μπαταρίας, Συναγερμός υπερφόρτωσης |
| Αυτόματη επανεκκίνηση | Ναι |
| Τάση ονομαστικής εξόδου | 230 V |
| Τάση ονομαστικής εισόδου | 165-265 V |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | 0 - 40 °C |
| Θερμοκρασία αποθήκευσης | 15 - 45 °C |
| Σχετική υγρασία λειτουργίας | 0 - 95 % |
| Σχετική υγρασία αποθήκευσης | 0 - 95 % |
| Ύψος λειτουργίας | 0 - 3000 m |
| Ύψος μη λειτουργίας | 0 - 15000 m |
| Βάρος | 6.6 kg |
| Διαστάσεις (Π x Β x Υ) | 100 x 230 x 275 mm |
| Κωδικός HS | 8504408590 |
| Χώρα προέλευσης | Κίνα |
| Πιστοποιήσεις | CE, EAC, RCM |
Επιλέξτε ποια cookies θέλετε να επιτρέψετε: