Η μονάδα αδιάλειπτης παροχής ρεύματος (UPS) τύπου Line-Interactive προσφέρει αξιόπιστη προστασία για ηλεκτρονικές συσκευές, εξασφαλίζοντας σταθερή τάση εξόδου και καθαρό ημιτονοειδές κύμα. Με ισχύ εξόδου 1000 W και χωρητικότητα 1.6 kVA, είναι ιδανική για τη διατήρηση της λειτουργίας υπολογιστών, δικτυακού εξοπλισμού και άλλων κρίσιμων συσκευών σε περιπτώσεις διακοπής ρεύματος ή διακυμάνσεων. Διαθέτει 6 πρίζες AC τύπου F, θύρες USB τύπου A και C, καθώς και θύρα σειριακής επικοινωνίας και δύο θύρες Ethernet LAN. Η τεχνολογία μπαταρίας είναι Sealed Lead Acid (VRLA) με χρόνο αυτονομίας έως 9,7 λεπτά σε ημίφορτο και 2,6 λεπτά σε πλήρη φόρτιση. Η συσκευή έχει σχεδιασμό τύπου Tower, με έγχρωμη οθόνη LCD και ηχητικές ειδοποιήσεις για διάφορες καταστάσεις λειτουργίας.
| UPS topology | Line-Interactive |
| Output power capacity | 1.6 kVA |
| Output power | 1000 W |
| Waveform | Pure sine |
| Input operation voltage (min) | 169 V |
| Input operation voltage (max) | 271 V |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Output operation voltage (min) | 230 V |
| Output operation voltage (max) | 230 V |
| Output frequency | 50/60 Hz |
| Automatic Voltage Regulation (AVR) | Yes |
| Maximum current | 10 A |
| Surge energy rating | 405 J |
| Response time | 8 ms |
| Heat dissipation | 24 BTU/h |
| Power Factor Correction (PFC) type | Active |
| Surge protection | Yes |
| Power protection features | Overload |
| Audible alarm(s) | Yes |
| Audible alarm modes | Alarm when on battery, Fault, Low battery alarm, Overload alarm |
| Power source type | AC |
| Detachable power cord | Yes |
| Socket circuit breaker | Yes |
| Nominal output voltage | 230 V |
| Nominal input voltage | 220-240 V |
| Overload protection | Yes |
| Form factor | Tower |
| Product colour | Black |
| Cable length | 1.83 m |
| Control type | Buttons |
| Display type | LCD |
| LED indicators | Yes |
| AC outlet types | Type F |
| Power plug | C14 coupler |
| AC outlets quantity | 6 AC outlet(s) |
| USB port | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| USB port type | USB Type A/USB Type-C |
| Serial interface | Yes |
| Serial ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Number of batteries supported | 1 |
| Typical backup time at full load | 2.6 min |
| Typical backup time at half load | 9.7 min |
| Battery recharge time | 8 h |
| Replacement battery cartridge | RBP0142 |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -15 - 45 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Operating altitude | 0 - 3000 m |
| Non-operating altitude | 0 - 15000 m |
| Width | 100 mm |
| Depth | 355 mm |
| Height | 280 mm |
| Weight | 11 kg |
| Compliance certificates | CE, RoHS |
| Harmonized System (HS) code | 8504408590 |
| Country of origin | China |
| Package width | 195 mm |
| Package depth | 466 mm |
| Package height | 370 mm |
| Package weight | 13 kg |
| Sustainability compliance | Yes |
Επιλέξτε ποια cookies θέλετε να επιτρέψετε: