Η μονάδα UPS τύπου Line-Interactive προσφέρει αξιόπιστη προστασία ηλεκτρικής ενέργειας με ισχύ εξόδου 550 Watt και χωρητικότητα 1 kVA. Διαθέτει κυματομορφή ημιτονοειδή και αυτόματη ρύθμιση τάσης (AVR), εξασφαλίζοντας σταθερή παροχή ρεύματος σε συσκευές όπως υπολογιστές και δίκτυα. Η συσκευή έχει σχεδιασμό τύπου Tower με μαύρο πλαστικό περίβλημα και οθόνη LCD για εύκολη παρακολούθηση. Παρέχει 4 AC εξόδους τύπου Schuko (Type F) και διαθέτει θύρα USB τύπου B, καθώς και σειριακή θύρα RS-232. Η μπαταρία τεχνολογίας Sealed Lead Acid (VRLA) προσφέρει χρόνο αυτονομίας 1 λεπτό σε πλήρες φορτίο και 9 λεπτά σε ημίσειο φορτίο, με χρόνο επαναφόρτισης 8 ώρες. Η συσκευή υποστηρίζει φίλτρο θορύβου EMI/RFI και προστασία από υπερτάσεις, ενώ διαθέτει ηχητικές ειδοποιήσεις για διάφορες καταστάσεις λειτουργίας.
| UPS topology | Line-Interactive |
| Output power capacity | 1 kVA |
| Output power | 550 W |
| Waveform | Sine |
| Automatic Voltage Regulation (AVR) | Yes |
| Form factor | Tower |
| Product colour | Black |
| Housing material | Plastic |
| Display type | LCD |
| LED indicators | Yes |
| AC outlets quantity | 4 AC outlet(s) |
| AC outlet types | Type F |
| Power plug | C14 coupler |
| USB port | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| USB port type | USB Type-B |
| Serial interface | Yes |
| Serial interface type | RS-232 |
| Serial ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Input operation voltage (min) | 167 V |
| Input operation voltage (max) | 295 V |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Output operation voltage (max) | 230 V |
| Output frequency | 50/60 Hz |
| Maximum current | 4.35 A |
| Surge energy rating | 450 J |
| Response time | 4 ms |
| Heat dissipation | 23.9 BTU/h |
| Number of input phases | 1 |
| Number of output phases | 1 |
| EMI/RFI noise filtering | Yes |
| Surge protection | Yes |
| Power protection features | Over voltage |
| Audible alarm(s) | Yes |
| Audible alarm modes | Alarm when on battery, Fault, Low battery alarm, Overload alarm |
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Typical backup time at full load | 1 min |
| Typical backup time at half load | 9 min |
| Battery recharge time | 8 h |
| Cable length | 1.5 m |
| Weight | 6.23 kg |
| Width | 100 mm |
| Depth | 260 mm |
| Height | 227 mm |
| Compliance certificates | CE, RoHS |
| Certification | CE, RCM |
| Country of origin | China |
| Extra Ports | RJ-11, RJ-45 |
Επιλέξτε ποια cookies θέλετε να επιτρέψετε: