Τα προϊόντα που δεν αναγράφουν διαθέσιμο σημαίνει ότι δεν υπάρχουν άμεσα διαθέσιμα στο κατάστημα και θα παραληφθούν το αργότερο εντός των εργάσιμων ημερών που αναγράφεται στη διαθεσιμότητα. Σε κάθε περίπτωση η ημερομηνία μπορεί να μεταβληθεί και θα υπάρχει σχετική ενημέρωσή σας.Η μητρική πλακέτα AMD B650 σε μορφή ATX είναι σχεδιασμένη για επιτραπέζιους υπολογιστές και υποστηρίζει επεξεργαστές AMD Ryzen των σειρών 7000, 8000 και 9000 με socket AM5. Υποστηρίζει μνήμη DDR5 με έως 4 DIMM υποδοχές και μέγιστη συχνότητα έως 8200 MHz, προσφέροντας dual-channel αρχιτεκτονική. Διαθέτει πολλαπλές θύρες USB, υποδοχές SATA III και M.2 για αποθήκευση, καθώς και ενσωματωμένο ήχο 7.1 καναλιών με chip Realtek ALC897. Η συνδεσιμότητα περιλαμβάνει 2.5 Gigabit Ethernet, Wi-Fi 6E και Bluetooth 5.3, ενώ η ψύξη είναι παθητική. Η μητρική είναι κατάλληλη για σύγχρονα PC με υποστήριξη Windows 10 και 11 64-bit.
| Μέγεθος | ATX |
| Τύπος | Desktop |
| Υποστηριζόμενοι επεξεργαστές | AMD Ryzen 7000, 8000, 9000 Series |
| Socket επεξεργαστή | AM5 |
| Chipset | AMD B650 |
| Τύπος μνήμης | DDR5 |
| Αριθμός υποδοχών μνήμης | 4 DIMM |
| Μνήμη κανάλια | Dual-channel |
| Μέγιστη συχνότητα μνήμης | 8200 MHz |
| Μέγιστη εσωτερική μνήμη | 256 GB |
| Τύπος ψύξης | Παθητική |
| Χρώμα προϊόντος | Σκούρο καφέ |
| Υποστηριζόμενα λειτουργικά συστήματα | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
| Ήχος | 7.1 κανάλια, Realtek ALC897 |
| Ethernet | 2.5 Gigabit Ethernet (Realtek RTL8125) |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | 5.3 |
| Βάρος | 1.68 kg |
| USB 2.0 θύρες (εσωτερικές) | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) θύρες (εσωτερικές) | 2 |
| USB 2.0 θύρες (πίσω πάνελ) | 4 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A θύρες (πίσω πάνελ) | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C θύρες (πίσω πάνελ) | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A θύρες (πίσω πάνελ) | 2 |
| Αριθμός SATA III θύρων | 4 |
| Υποστήριξη αποθηκευτικών δίσκων | HDD & SSD |
| Υποστηριζόμενες διεπαφές αποθήκευσης | M.2, SATA III |
| Αριθμός υποστηριζόμενων HDD | 4 |
| Αριθμός υποστηριζόμενων αποθηκευτικών μονάδων | 7 |
| RAID υποστήριξη | Ναι (0, 1, 5, 10) |
| Αριθμός PCI Express x16 (Gen 3.x) υποδοχών | 2 |
| Αριθμός PCI Express x16 (Gen 4.x) υποδοχών | 1 |
| Αριθμός PCI Express x16 (Gen 5.x) υποδοχών | 1 |
| Αριθμός M.2 υποδοχών | 3 |
| 1η M.2 μέγιστο μέγεθος key | 22110 |
| 1η M.2 PCI Express γενιά | 5.0 |
| 2η M.2 μέγιστο μέγεθος key | 22110 |
| 2η M.2 PCI Express γενιά | 4.0 |
| 3η M.2 μέγιστο μέγεθος key | 22110 |
| 3η M.2 PCI Express γενιά | 4.0 |
| Μέγιστη ανάλυση οθόνης | 4096 x 2160 pixels |
| HDCP υποστήριξη | Ναι, έκδοση 2.3 |
| DirectX έκδοση | 12.0 |
| Θύρες Ethernet LAN (RJ-45) | 1 |
| PS/2 θύρες | 1 |
| Θύρες HDMI | 1 (έκδοση 2.1) |
| DisplayPort έκδοση | 1.4 |
| Έξοδοι ακουστικών | 1 |
| Line-in | Ναι |
| Είσοδος μικροφώνου | Ναι |
| WiFi-AP υποδοχές κεραίας | 2 |
| Υποδοχές ανεμιστήρων CPU | 2 |
| Υποδοχές ανεμιστήρων chassis | 4 |
| Υποδοχές αντλίας νερού | 2 |
| RGB LED pin headers | 4 |
| Τροφοδοσία | ATX, 24-pin, EPS 8-pin (1 τεμάχιο), Molex 4-pin (1 τεμάχιο), 12V |
| BIOS τύπος | UEFI AMI |
| Μέγεθος BIOS μνήμης | 256 Mbit |
| ACPI έκδοση | 5.0 |
| Clear CMOS jumper | Ναι |
| DMI έκδοση | 2.7 |
| SMBIOS έκδοση | 2.7 |
Επιλέξτε ποια cookies θέλετε να επιτρέψετε: