Τα προϊόντα που δεν αναγράφουν διαθέσιμο σημαίνει ότι δεν υπάρχουν άμεσα διαθέσιμα στο κατάστημα και θα παραληφθούν το αργότερο εντός των εργάσιμων ημερών που αναγράφεται στη διαθεσιμότητα. Σε κάθε περίπτωση η ημερομηνία μπορεί να μεταβληθεί και θα υπάρχει σχετική ενημέρωσή σας.Η μητρική πλακέτα AMD B850 σε μορφή micro ATX είναι σχεδιασμένη για επιτραπέζιους υπολογιστές και υποστηρίζει επεξεργαστές AMD Ryzen των σειρών 7000, 8000 και 9000 με socket AM5. Υποστηρίζει μνήμη DDR5 με έως 4 DIMM slots και dual-channel αρχιτεκτονική, επιτρέποντας μέγιστη εσωτερική μνήμη 256 GB. Διαθέτει πλούσιες δυνατότητες συνδεσιμότητας, όπως θύρες USB 2.0, USB 3.2 Gen 1 και Gen 2, θύρες SATA III, υποδοχές M.2 PCIe 4.0 και 5.0, καθώς και ενσωματωμένο Wi-Fi 6E και Bluetooth 5.3. Η μητρική είναι λευκού χρώματος και υποστηρίζει παθητική ψύξη, ενώ παρέχει 7.1 κανάλια ήχου και πλήθος συνδέσεων για ανεμιστήρες και RGB LED. Είναι ιδανική για σύγχρονα PC με υψηλές απαιτήσεις σε απόδοση και συνδεσιμότητα.
| Μέγεθος | micro ATX |
| Τύπος | Desktop |
| Χρώμα προϊόντος | Λευκό |
| Υποστηριζόμενοι επεξεργαστές | AMD Ryzen 7000 Series, AMD Ryzen 8000 Series, AMD Ryzen 9000 Series |
| Socket επεξεργαστή | Socket AM5 |
| Chipset μητρικής | AMD B850 |
| Τύπος μνήμης | DDR5-SDRAM |
| Αριθμός θυρών μνήμης | 4 |
| Τύπος θυρών μνήμης | DIMM |
| Κανάλια μνήμης | Dual-channel |
| Μέγιστη εσωτερική μνήμη | 256 GB |
| Μέγιστη μνήμη ανά υποδοχή | 64 GB |
| Υποστηριζόμενες ταχύτητες μνήμης | 4400, 4800, 5200, 5600OC, 5800OC, 6000OC, 6200OC, 6400OC, 6600OC, 6800OC, 7000OC, 7200OC, 7400OC, 7600OC, 7900OC, 7950OC, 8000OC, 8200OC MHz |
| Υποστηριζόμενα λειτουργικά συστήματα Windows | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
| Τύπος τροφοδοσίας | ATX |
| Βάρος | 1.7 kg |
| Βάρος συσκευασίας | 1.9 kg |
| Υποστηριζόμενοι τύποι επεξεργαστών | AMD Ryzen |
| Υποστηριζόμενες γενιές επεξεργαστών | Zen 4, Zen 5 |
| Υποστηριζόμενες μνήμες ECC | Non-ECC |
| Υποστηριζόμενες ταχύτητες μνήμης (max) | 8200 MHz |
| Unbuffered μνήμη | Ναι |
| Audio output channels | 7.1 κανάλια |
| Τύπος ψύξης | Παθητική |
| Παρακολούθηση υγείας PC | Fan, Temperature, Voltage, Water cooling |
| USB 2.0 connectors (εσωτερικά) | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 connectors (εσωτερικά) | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 connectors (εσωτερικά) | 1 |
| USB 2.0 ports (πίσω) | 4 |
| USB 3.2 Gen 1 Type-A ports (πίσω) | 2 |
| USB 3.2 Gen 2 Type-A ports (πίσω) | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 Type-C ports (πίσω) | 1 |
| Αριθμός SATA III connectors | 4 |
| Αριθμός M.2 slots | 2 |
| 1st M.2 PCIe generation | 5.0 |
| 2nd M.2 PCIe generation | 4.0 |
| Μέγιστη ανάλυση οθόνης | 4096 x 2160 pixels |
| HDMI ports | 1 (έκδοση 2.1) |
| DisplayPorts | 2 (έκδοση 1.4) |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 (2.5 Gigabit Ethernet) |
| Wi-Fi | Ναι, Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth | Ναι, έκδοση 5.3 |
| TPM connector | Ναι |
| Αριθμός CPU fan connectors | 2 |
| Αριθμός chassis fan connectors | 2 |
| Αριθμός water pump connectors | 2 |
| RGB LED pin headers | 4 |
| Ενσωματωμένη κάρτα γραφικών | Όχι |
| BIOS τύπος | UEFI AMI |
| BIOS μνήμη | 256 Mbit |
| ACPI version | 5.0 |
| Clear CMOS jumper | Ναι |
| Desktop Management Interface (DMI) version | 2.7 |
| System Management BIOS (SMBIOS) version | 2.7 |
| Πακέτο λογισμικού | Norton® Internet Security (OEM version), LAN bandwidth management software |
| Μπαταρία | CR2032, Lithium-Manganese Dioxide (LiMnO2), 1 cell, βάρος 3 g |
Επιλέξτε ποια cookies θέλετε να επιτρέψετε: