Η τροφοδοτική μονάδα PC με ισχύ 550 W προσφέρει αξιόπιστη και αποδοτική παροχή ενέργειας για υπολογιστές. Διαθέτει ενεργή διόρθωση συντελεστή ισχύος (PFC) και πιστοποίηση 80 PLUS Bronze, εξασφαλίζοντας οικονομία ενέργειας και υψηλή απόδοση έως 85%. Η κατασκευή της ακολουθεί το πρότυπο ATX 2.31 και είναι σχεδιασμένη με έναν ανεμιστήρα 12 cm για αποτελεσματική ψύξη. Η μονάδα διαθέτει πλήθος συνδέσεων, όπως 20+4 pin για τη μητρική, 6 SATA, 3 Molex, 2 PCI Express και 1 Floppy, με καλώδια μη αποσπώμενα (non-modular).
| Ισχύς | 550 W |
| Τύπος | ATX |
| Πιστοποίηση | 80 PLUS Bronze |
| Modularity | Non-Modular |
| Χρώμα | Μαύρο |
| Τάση εισόδου AC | 100 - 240 V |
| Συχνότητα εισόδου AC | 50 - 60 Hz |
| Ρεύμα εισόδου | 8 - 4 A |
| Συντελεστής ισχύος | 0.9 |
| Τύπος διόρθωσης συντελεστή ισχύος (PFC) | Active |
| Συνδυασμένη ισχύς +3.3V | 108 W |
| Συνδυασμένη ισχύς +12V | 522 W |
| Συνδυασμένη ισχύς +5V | 108 W |
| Συνδυασμένη ισχύς -12V | 3.6 W |
| Συνδυασμένη ισχύς +5Vsb | 15 W |
| Μέγιστο ρεύμα εξόδου +3.3V | 18 A |
| Μέγιστο ρεύμα εξόδου +12V | 43.5 A |
| Μέγιστο ρεύμα εξόδου +5V | 15 A |
| Μέγιστο ρεύμα εξόδου -12V | 0.3 A |
| Μέγιστο ρεύμα εξόδου +5Vsb | 3 A |
| Χρόνος κράτησης (Hold time) | 16 ms |
| Απόδοση | 85 % |
| Προστασίες ισχύος | Over current, Over power, Over voltage, Overheating, Short circuit, Under voltage |
| Σκοπός | PC |
| Φόρμα τροφοδοτικού (PSU form factor) | ATX |
| Έκδοση ATX | 2.31 |
| Τεχνολογία ρουλεμάν | HDB |
| Μέσος χρόνος μεταξύ βλαβών (MTBF) | 100000 h |
| Συνδετήρας τροφοδοσίας μητρικής | 20+4 pin ATX |
| Μήκος καλωδίου μητρικής | 55 cm |
| Αριθμός SATA συνδετήρων | 6 |
| Μήκος καλωδίου SATA | 500 mm |
| Αριθμός Molex συνδετήρων (4-pin) | 3 |
| Μήκος καλωδίου Molex | 500 mm |
| Αριθμός PCI Express συνδετήρων (6+2 pin) | 2 |
| Μήκος καλωδίου PCI Express | 55 cm |
| Συνδετήρας τροφοδοσίας CPU (4+4 pin) | Ναι |
| Μήκος καλωδίου CPU | 60 cm |
| Συνδετήρας τροφοδοσίας ATX (20+4 pin) | Ναι |
| Συνδετήρας τροφοδοσίας Floppy | 1 |
| Συνδετήρας δισκέτας Floppy | Ναι |
| Συνδετήρας PCI Express | Ναι |
| Τύπος ψύξης | Active |
| Διάμετρος ανεμιστήρα | 12 cm |
| Αριθμός ανεμιστήρων | 1 fan(s) |
| Τοποθεσία ανεμιστήρα | Top |
| Διακόπτης ενεργοποίησης/απενεργοποίησης | Ναι |
| Πλάτος | 150 mm |
| Βάθος | 140 mm |
| Ύψος | 86 mm |
| Κωδικός Harmonized System (HS) | 84733020 |
Επιλέξτε ποια cookies θέλετε να επιτρέψετε: