Τα προϊόντα που δεν αναγράφουν διαθέσιμο σημαίνει ότι δεν υπάρχουν άμεσα διαθέσιμα στο κατάστημα και θα παραληφθούν το αργότερο εντός των εργάσιμων ημερών που αναγράφεται στη διαθεσιμότητα. Σε κάθε περίπτωση η ημερομηνία μπορεί να μεταβληθεί και θα υπάρχει σχετική ενημέρωσή σας.Το Lenovo Legion είναι ένα notebook υψηλών επιδόσεων με οθόνη OLED 16 ιντσών και ανάλυση 2560x1600 (WQXGA). Εξοπλισμένο με επεξεργαστή AMD Ryzen 9 9955HX της γενιάς Zen 5, προσφέρει συχνότητα λειτουργίας 2,5 GHz, ιδανικό για απαιτητικές εφαρμογές και gaming. Διαθέτει 32 GB DDR5 RAM και κάρτα γραφικών Nvidia GeForce RTX 5070 με 8 GB μνήμης, εξασφαλίζοντας ομαλή εμπειρία σε παιχνίδια και επαγγελματικές εφαρμογές. Ο αποθηκευτικός χώρος είναι SSD 1000 GB, ενώ υποστηρίζει HDMI 2.1, USB 3.2, USB-C, Wi-Fi και Bluetooth. Το πληκτρολόγιο είναι αγγλικό US και το laptop αναμένεται να κυκλοφορήσει το 2025.
| Είδος | Notebook |
| Μάρκα | Lenovo Legion |
| Οθόνη | 16 " |
| Ανάλυση | 2560x1600 |
| Τύπος Panel | OLED |
| Τύπος Πληκτρολογίου | Αγγλικά US |
| Έτος Κυκλοφορίας | 2025 |
| Επεξεργαστής | AMD Ryzen 9 9955HX |
| Συχνότητα Επεξεργαστή | 2,5 GHz |
| Γενιά Επεξεργαστή | Zen 5 |
| Μνήμη RAM | 32 GB DDR5 |
| Κάρτα Γραφικών | Nvidia GeForce RTX 5070 |
| Μνήμη Κάρτας Γραφικών | 8 GB |
| Αποθηκευτικός Χώρος | 1000 GB SSD |
| Συνδέσεις | HDMI, USB 3.2, USB-C |
| HDMI 2.1 | Ναι |
| Wi-Fi/Bluetooth | Ναι |
| Shared Μνήμη Κάρτας Γραφικών | Όχι |
| Υποστήριξη NPU | Ναι |
| Card Reader | Ναι |
Επιλέξτε ποια cookies θέλετε να επιτρέψετε: