Τα προϊόντα που δεν αναγράφουν διαθέσιμο σημαίνει ότι δεν υπάρχουν άμεσα διαθέσιμα στο κατάστημα και θα παραληφθούν το αργότερο εντός των εργάσιμων ημερών που αναγράφεται στη διαθεσιμότητα. Σε κάθε περίπτωση η ημερομηνία μπορεί να μεταβληθεί και θα υπάρχει σχετική ενημέρωσή σας.Η κάρτα γραφικών GeForce RTX 5050 της NVIDIA προσφέρει εξαιρετική απόδοση για gaming και επαγγελματική χρήση, υποστηρίζοντας ανάλυση έως 7680 x 4320 pixels. Διαθέτει 8 GB μνήμης GDDR6 με εύρος διαύλου 128 bit και 2560 CUDA cores, εξασφαλίζοντας υψηλή ταχύτητα επεξεργασίας και ρεαλιστικά γραφικά. Η κάρτα είναι εξοπλισμένη με ενεργή ψύξη μέσω ενός ανεμιστήρα και υποστηρίζει HDMI 2.1b και DisplayPort 2.1b, επιτρέποντας τη σύνδεση έως και τεσσάρων οθονών. Είναι ιδανική για απαιτητικά παιχνίδια και εφαρμογές, ενώ είναι συμβατή με Windows 10 x64 και Windows 11.
| Επεξεργαστής γραφικών | GeForce RTX 5050 |
| Μνήμη κάρτας γραφικών | 8 GB |
| Τύπος μνήμης | GDDR6 |
| CUDA cores | 2560 |
| Ανάλυση (μέγιστη) | 7680 x 4320 pixels |
| Χρήση | Gaming |
| Χρώμα προϊόντος | Μαύρο |
| Ψύξη | Ενεργή |
| Αριθμός ανεμιστήρων | 1 |
| Αριθμός θυρών HDMI | 1 |
| Αριθμός θυρών DisplayPort | 3 |
| Έκδοση HDMI | 2.1b |
| Έκδοση DisplayPort | 2.1b |
| Υποστήριξη NVIDIA G-SYNC | Ναι |
| Υποστήριξη NVIDIA Ansel | Ναι |
| Υποστήριξη VR | Ναι |
| Υποστήριξη CUDA | Ναι |
| Υποστήριξη DirectX | 12 Ultimate |
| Υποστήριξη OpenGL | 4.6 |
| Υποστήριξη Windows | Windows 10 x64, Windows 11 |
| Interface | PCI Express 5.0 |
| Αριθμός θυρών DVI-D | 0 |
| Αριθμός θυρών DVI-I | 0 |
| Αριθμός θυρών Dual Link DVI | Όχι |
| RGB Φωτισμός | Όχι |
| OverClock (OC) | Όχι |
| Low Profile | Όχι |
| Παθητική ψύξη | Όχι |
| Υδρόψυξη | Όχι |
| Εξωτερική κάρτα γραφικών (eGPU) | Όχι |
| LHR (Lite Hash Rate) | Όχι |
| Συχνότητα επεξεργαστή | 2317 MHz |
| Boost clock speed | 2572 MHz |
| Μνήμη διαύλου | 128 bit |
| Ρυθμός μεταφοράς δεδομένων | 20 Gbit/s |
| Μέγιστο εύρος ζώνης μνήμης | 320 GB/s |
| Αριθμός θυρών | 2 slots |
| Μέγιστος αριθμός οθονών | 4 |
| Ελάχιστη ισχύς τροφοδοτικού | 550 W |
| Συμπληρωματικοί συνδετήρες τροφοδοσίας | 1x 8-pin |
| Μέγιστη κατανάλωση ισχύος | 130 W |
| Διαστάσεις (Μήκος x Πλάτος x Ύψος) | 169.9 mm x 39.8 mm x 118 mm |
Επιλέξτε ποια cookies θέλετε να επιτρέψετε: