Τα προϊόντα που δεν αναγράφουν διαθέσιμο σημαίνει ότι δεν υπάρχουν άμεσα διαθέσιμα στο κατάστημα και θα παραληφθούν το αργότερο εντός των εργάσιμων ημερών που αναγράφεται στη διαθεσιμότητα. Σε κάθε περίπτωση η ημερομηνία μπορεί να μεταβληθεί και θα υπάρχει σχετική ενημέρωσή σας.Η κάρτα γραφικών GeForce RTX 5050 της NVIDIA προσφέρει εξαιρετική απόδοση για gaming και επαγγελματική χρήση, υποστηρίζοντας ανάλυση έως 7680 x 4320 pixels. Διαθέτει 8 GB μνήμης GDDR6 με εύρος διαύλου 128 bit και 2560 CUDA cores, ενώ η συχνότητα λειτουργίας της φτάνει τα 2317 MHz με boost έως 2617 MHz. Η κάρτα είναι εξοπλισμένη με ενεργή ψύξη, έναν ανεμιστήρα και υποστηρίζει HDMI 2.1b και DisplayPort 2.1b, επιτρέποντας τη σύνδεση έως και 4 οθονών ταυτόχρονα. Είναι ιδανική για απαιτητικά γραφικά και VR εφαρμογές, ενώ υποστηρίζει τεχνολογίες όπως NVIDIA G-SYNC και Ansel, καθώς και DirectX 12 Ultimate και OpenGL 4.6.
| Κατασκευαστής επεξεργαστή | NVIDIA |
|---|---|
| Μοντέλο chipset | GeForce RTX 5050 |
| Χρήση | Gaming |
| Μνήμη | 8 GB |
| Τύπος μνήμης | GDDR6 |
| Συχνότητα επεξεργαστή (Base Clock) | 2317 MHz |
| Boost Clock Speed | 2617 MHz |
| CUDA Cores | 2560 |
| Χρώμα προϊόντος | Μαύρο |
| Ψύξη | Ενεργή |
| Αριθμός ανεμιστήρων | 1 |
| Αριθμός θυρών HDMI | 1 |
| Έκδοση HDMI | 2.1b |
| Αριθμός θυρών DisplayPort | 3 |
| Έκδοση DisplayPort | 2.1b |
| Αριθμός υποστηριζόμενων οθονών | 4 |
| Υποστήριξη VR | Ναι |
| Υποστήριξη NVIDIA G-SYNC | Ναι |
| Υποστήριξη NVIDIA Ansel | Ναι |
| Overclocked (OC) έκδοση | Ναι |
| Υποστήριξη DirectX | 12 Ultimate |
| Υποστήριξη OpenGL | 4.6 |
| Υποστήριξη CUDA | Ναι |
| Τύπος διασύνδεσης | PCI Express 5.0 x16 |
| Ελάχιστη ισχύς τροφοδοτικού | 550 W |
| Συνδετήρες τροφοδοσίας | 1x 8-pin (SOURCE_A), 2x 8-pin (SOURCE_B) |
| Μήκος | 169.9 mm |
| Ύψος | 118 mm |
| Βάθος | 39.8 mm |
| RGB Φωτισμός | Όχι |
| Low Profile | Όχι |
| Παθητική ψύξη | Όχι |
| Dual Link DVI | Όχι |
| LHR (Lite Hash Rate) | Ναι |
| Μέγιστο εύρος ζώνης μνήμης | 320 GB/s |
|---|---|
| Ρυθμός μεταφοράς δεδομένων μνήμης | 20 Gbit/s |
| Μνήμη bus | 128 bit |
| Μέγιστη ανάλυση | 7680 x 4320 pixels |
Επιλέξτε ποια cookies θέλετε να επιτρέψετε: