Τα προϊόντα που δεν αναγράφουν διαθέσιμο σημαίνει ότι δεν υπάρχουν άμεσα διαθέσιμα στο κατάστημα και θα παραληφθούν το αργότερο εντός των εργάσιμων ημερών που αναγράφεται στη διαθεσιμότητα. Σε κάθε περίπτωση η ημερομηνία μπορεί να μεταβληθεί και θα υπάρχει σχετική ενημέρωσή σας.Η κάρτα γραφικών GeForce RTX 5060 της Nvidia προσφέρει εξαιρετική απόδοση για gaming και επαγγελματική χρήση, υποστηρίζοντας ανάλυση έως 8K (7680 x 4320 pixels). Διαθέτει 8 GB μνήμης GDDR7 με εύρος διαύλου 128 bit και 3840 CUDA cores, εξασφαλίζοντας υψηλή ταχύτητα επεξεργασίας και ρεαλιστικά γραφικά. Η κάρτα είναι εξοπλισμένη με ενεργή ψύξη δύο ανεμιστήρων, υποστηρίζει HDMI 2.1b και DisplayPort 2.1b, ενώ είναι έτοιμη για Virtual Reality (VR). Επιπλέον, διαθέτει δυνατότητα overclocking για βελτιωμένη απόδοση και υποστηρίζει τεχνολογίες NVIDIA G-SYNC και Ansel.
| Κατασκευαστής επεξεργαστή | Nvidia |
| Μοντέλο chipset | GeForce RTX 5060 |
| Χρήση | Gaming |
| Χρώμα | Μαύρο |
| Ψύξη | Ενεργή |
| Αριθμός ανεμιστήρων | 2 |
| Αριθμός θυρών | 2 |
| RGB Φωτισμός | Όχι |
| OverClock (OC) | Ναι |
| Virtual Reality (VR) ready | Ναι |
| Low Profile | Όχι |
| Παθητική Ψύξη | Όχι |
| Υδρόψυξη | Όχι |
| Εξωτερική Κάρτα Γραφικών (eGPU) | Όχι |
| LHR | Όχι |
| Μέγιστη ανάλυση | 7680 x 4320 pixels |
| Μνήμη κάρτας γραφικών | 8 GB |
| Τύπος μνήμης | GDDR7 |
| Memory bus | 128 bit |
| Ρυθμός μεταφοράς δεδομένων | 28 Gbit/s |
| Memory bandwidth (max) | 448 GB/s |
| CUDA cores | 3840 |
| Βασική συχνότητα επεξεργαστή | 2280 MHz |
| Boost clock speed | 2512 MHz |
| Υποστήριξη παράλληλης επεξεργασίας | Όχι |
| Μέγιστος αριθμός οθονών | 4 |
| DirectX version | 12 Ultimate |
| OpenGL version | 4.6 |
| HDCP | Ναι |
| NVIDIA G-SYNC | Ναι |
| NVIDIA Ansel | Ναι |
| Τύπος διεπαφής | PCI Express 5.0 x8 |
| HDMI θύρες | 1 (έκδοση 2.1b) |
| DisplayPort θύρες | 3 (έκδοση 2.1b) |
| DVI-D θύρες | 0 |
| DVI-I θύρες | 0 |
| Ελάχιστη ισχύς τροφοδοτικού | 550 W |
| Συμπληρωματικοί σύνδεσμοι τροφοδοσίας | 1x 8-pin |
| Μέγιστη κατανάλωση ισχύος | 145 W |
| Μήκος | 262.1 mm |
| Ύψος | 126.3 mm |
| Βάθος | 40.1 mm |
Επιλέξτε ποια cookies θέλετε να επιτρέψετε: