Τα προϊόντα που δεν αναγράφουν διαθέσιμο σημαίνει ότι δεν υπάρχουν άμεσα διαθέσιμα στο κατάστημα και θα παραληφθούν το αργότερο εντός των εργάσιμων ημερών που αναγράφεται στη διαθεσιμότητα. Σε κάθε περίπτωση η ημερομηνία μπορεί να μεταβληθεί και θα υπάρχει σχετική ενημέρωσή σας.Η κάρτα γραφικών GeForce RTX 5060 της Nvidia προσφέρει εξαιρετική απόδοση για gaming σε υψηλές αναλύσεις έως 8K και 4K. Διαθέτει 8GB μνήμης GDDR7 και 3840 CUDA cores, εξασφαλίζοντας ομαλή εμπειρία με υψηλά FPS και υποστήριξη για τεχνολογίες όπως NVIDIA G-SYNC και VR. Η κάρτα έχει ενεργή ψύξη με δύο ανεμιστήρες 9,5 cm, RGB φωτισμό πολλαπλών χρωμάτων και είναι κατασκευασμένη σε λευκό χρώμα. Υποστηρίζει HDMI 2.1b και DisplayPort 2.1b, ενώ είναι συμβατή με Windows 10 x64 και Windows 11.
| Κατασκευαστής επεξεργαστή | NVIDIA |
| Μοντέλο chipset | GeForce RTX 5060 |
| Μνήμη κάρτας γραφικών | 8 GB |
| Τύπος μνήμης | GDDR7 |
| Διασύνδεση | PCI Express 5.0 x8 |
| Αριθμός ανεμιστήρων | 2 |
| Διάμετρος ανεμιστήρα | 9.5 cm |
| Φωτισμός RGB | Ναι |
| Χρώμα προϊόντος | Λευκό |
| Υποστήριξη VR | Ναι |
| Υποστήριξη NVIDIA G-SYNC | Ναι |
| Υποστήριξη NVIDIA Ansel | Ναι |
| Overclocked (OC) έκδοση | Ναι |
| Υποστηριζόμενα λειτουργικά συστήματα | Windows 10 x64, Windows 11 |
| Μέγιστη ανάλυση | 7680 x 4320 pixels |
| CUDA cores | 3840 |
| Βασική συχνότητα επεξεργαστή | 2280 MHz |
| Boost συχνότητα επεξεργαστή | 2527 MHz |
| Μνήμη bus | 128 bit |
| Ρυθμός μεταφοράς δεδομένων | 28 Gbit/s |
| Μέγιστο bandwidth μνήμης | 448 GB/s |
| Θύρες HDMI | 1 (έκδοση 2.1b) |
| Θύρες DisplayPort | 3 (έκδοση 2.1b) |
| Dual Link DVI | Όχι |
| Ελάχιστη ισχύς τροφοδοτικού | 550 W |
| Επιπλέον συνδέσεις τροφοδοσίας | 1x 8-pin |
| Μέγιστη κατανάλωση ισχύος | 145 W |
| Μήκος | 262.1 mm |
| Ύψος | 126.3 mm |
| Βάθος | 40.1 mm |
Επιλέξτε ποια cookies θέλετε να επιτρέψετε: