Τα προϊόντα που δεν αναγράφουν διαθέσιμο σημαίνει ότι δεν υπάρχουν άμεσα διαθέσιμα στο κατάστημα και θα παραληφθούν το αργότερο εντός των εργάσιμων ημερών που αναγράφεται στη διαθεσιμότητα. Σε κάθε περίπτωση η ημερομηνία μπορεί να μεταβληθεί και θα υπάρχει σχετική ενημέρωσή σας.Η κάρτα γραφικών NVIDIA GeForce RTX 5080 αποτελεί μια ισχυρή επιλογή για απαιτητικούς gamers και επαγγελματίες που χρειάζονται υψηλές επιδόσεις σε ανάλυση έως 8K. Με 16 GB μνήμης GDDR7 και 10752 CUDA cores, προσφέρει εξαιρετική απόδοση και υποστήριξη για τις πιο σύγχρονες τεχνολογίες όπως το DirectX 12 Ultimate, Vulkan 1.4 και OpenGL 4.6. Η κάρτα υποστηρίζει έως 4 οθόνες και διαθέτει θύρες HDMI και DisplayPort για ευελιξία στη σύνδεση. Επιπλέον, διαθέτει προηγμένα συστήματα ψύξης και λειτουργίες όπως ARGB φωτισμό και δυνατότητα overclocking για βελτιστοποίηση της απόδοσης.
| Τύπος Συσκευής | Κάρτα γραφικών |
| Κατασκευαστής | Nvidia |
| Μοντέλο Chipset | GeForce RTX 5080 |
| Χρήση | Gaming |
| Χρώμα | Μαύρο |
| Υποστήριξη VR | Ναι |
| Υποστήριξη LHR | Όχι |
| OverClock (OC) | Ναι |
| RGB Φωτισμός | Ναι |
| Low Profile | Όχι |
| Παθητική Ψύξη | Όχι |
| Υδρόψυξη | Όχι |
| Εξωτερική Κάρτα Γραφικών (eGPU) | Όχι |
| Λεωφορείο (Bus Type) | PCI Express 5.0 x16 |
| Γραφικό Επεξεργαστή | NVIDIA GeForce RTX 5080 |
| Βασική Συχνότητα (Core Clock) | 2295 MHz |
| Boost Συχνότητα (Boost Clock) | 2617 MHz |
| CUDA Cores | 10752 |
| Μέγιστη Ανάλυση | 7680 x 4320 pixels |
| Μέγιστος Αριθμός Οθονών | 4 |
| Θύρες Σύνδεσης | 1 x HDMI, 3 x DisplayPort |
| Υποστηριζόμενα API | DirectX 12 Ultimate, OpenGL 4.6, Vulkan 1.4 |
| Μνήμη | 16 GB GDDR7 SDRAM |
| Ταχύτητα Μνήμης | 30 Gbps |
| Εύρος Διαύλου Μνήμης (Bus Width) | 256-bit |
| Εύρος Ζώνης Μνήμης (Bandwidth) | 960 GBps |
| Κατανάλωση Ισχύος | 360 watt |
| Ελάχιστη Ισχύς Τροφοδοτικού | 850 W |
| Συνδέσεις Τροφοδοσίας | 3x 8-pin |
| Διαστάσεις (Μήκος x Ύψος x Βάθος) | 33.19 cm x 12.71 cm x 6 cm |
| Περιεχόμενα Συσκευασίας | Κουτί, καλώδιο τροφοδοσίας |
| Λογισμικό | ThunderMaster |
| Συμβατότητα Προτύπων | DisplayPort 2.1b, HDCP |
Επιλέξτε ποια cookies θέλετε να επιτρέψετε: