Ο συγκεκριμένος router είναι μια συσκευή δικτύου που συνδέει άλλες συσκευές μέσω καλωδίου ή ασύρματης σύνδεσης Wi-Fi, επιτρέποντας την πρόσβαση στο διαδίκτυο και την επικοινωνία μεταξύ τους. Υποστηρίζει το πρότυπο Wi-Fi 4 (802.11n) σε συχνότητα 2.4 GHz με μέγιστη ταχύτητα ασύρματης μετάδοσης 300 Mbps. Διαθέτει 4 θύρες Ethernet LAN για ενσύρματη σύνδεση και υποστηρίζει λειτουργίες ασφαλείας όπως WEP, WPA, WPA2 και firewall τύπου SPI. Η συσκευή είναι λευκού χρώματος, με εξωτερικές κεραίες και τροφοδοτείται με ρεύμα DC 9V και 0.6A.
| Τύπος προϊόντος | Tabletop router |
| Χρώμα προϊόντος | Λευκό |
| Wi-Fi band | Single-band (2.4 GHz) |
| Κορυφαίο πρότυπο Wi-Fi | Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Μέγιστη ταχύτητα WLAN | 300 Mbit/s |
| Πρότυπα Wi-Fi | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Ethernet LAN | Ναι |
| Τύπος διεπαφής Ethernet LAN | Fast Ethernet |
| Ταχύτητες δεδομένων Ethernet LAN | 10,100 Mbit/s |
| Τεχνολογία καλωδίωσης | 10/100Base-T(X) |
| Θύρες Ethernet LAN (RJ-45) | 4 |
| Ethernet WAN | Ναι |
| Τύπος σύνδεσης WAN | RJ-45 |
| Αριθμός guest networks (2.4 GHz) | 1 |
| Ενσωματωμένος επεξεργαστής | Ναι |
| Πυρήνες επεξεργαστή | 1 |
| Αντιστοίχιση θυρών (Port forwarding) | Ναι |
| Ενεργοποίηση θυρών (Port triggering) | Ναι |
| Dynamic DNS (DDNS) | Ναι |
| Φίλτρα URL | Ναι |
| Υποστήριξη DMZ | Ναι |
| Υποστήριξη DHCP client | Ναι |
| Υποστήριξη DHCP server | Ναι |
| Universal Plug and Play (UPnP) | Ναι |
| Υποστηριζόμενα πρωτόκολλα δικτύου | IPv4, IPv6 |
| Υποστήριξη Quality of Service (QoS) | Ναι |
| Κουμπί επαναφοράς (Reset button) | Ναι |
| Συμβατότητα πιστοποιήσεων | Federal Communications Commission (FCC) |
| Αριθμός κεραιών | 2 |
| Σχεδιασμός κεραίας | Εξωτερική |
| Ισχύς εκπομπής | 30 dBmW |
| Περιεχόμενα συσκευασίας | Καλώδιο LAN (RJ-45), τροφοδοτικό AC, οδηγός γρήγορης εγκατάστασης |
| Τροφοδοσία | DC |
| Έξοδος τάσης | 9 V |
| Έξοδος ρεύματος | 0.6 A |
| Πρωτόκολλα δικτύου | IEEE 802.11b/g/n, IEEE 802.3/3u |
| Αλγόριθμοι ασφαλείας | WEP, WPA, WPA-Enterprise, WPA2, WPA2-Enterprise |
| Firewall | Ναι |
| Τύπος firewall | SPI |
| Φίλτρα | Ναι |
| Φίλτρα MAC | Ναι |
| Διαστάσεις (Π x Β x Υ) | 173 x 118 x 33 mm |
| Βάρος πακέτου | 620 g |
| Διαστάσεις πακέτου (Π x Β x Υ) | 288 x 202 x 86 mm |
| Υποστήριξη VPN | Ναι |
| Υποστήριξη VoIP | Όχι |
| Υποστήριξη Mesh | Όχι |
| Υποδοχή SIM | Όχι |
| Συμβατότητα με 3G/4G USB modem | Όχι |
Επιλέξτε ποια cookies θέλετε να επιτρέψετε: