Τα προϊόντα που δεν αναγράφουν διαθέσιμο σημαίνει ότι δεν υπάρχουν άμεσα διαθέσιμα στο κατάστημα και θα παραληφθούν το αργότερο εντός των εργάσιμων ημερών που αναγράφεται στη διαθεσιμότητα. Σε κάθε περίπτωση η ημερομηνία μπορεί να μεταβληθεί και θα υπάρχει σχετική ενημέρωσή σας.Η μητρική πλακέτα AMD B850 είναι σχεδιασμένη για υπολογιστές τύπου desktop με μέγεθος micro ATX. Υποστηρίζει επεξεργαστές AMD Ryzen των σειρών 7000, 8000 και 9000, με socket AM5. Η πλακέτα υποστηρίζει μνήμη DDR5 έως 256 GB σε 4 DIMM υποδοχές με dual-channel αρχιτεκτονική και συμβατότητα ECC και Non-ECC. Διαθέτει προηγμένο ήχο 7.1 καναλιών με το chip Realtek ALC1220P και υποστηρίζει λειτουργικό σύστημα Windows 11. Στον τομέα της συνδεσιμότητας, προσφέρει θύρες USB 2.0, USB 3.2 Gen 1 και Gen 2, θύρες SATA III, καθώς και υποδοχές M.2 για SSD με PCIe 5.0 και 4.0. Υποστηρίζει επίσης Wi-Fi 7 και Bluetooth 5.4 με τον ελεγκτή MediaTek MT7925. Η μητρική διαθέτει επιπλέον χαρακτηριστικά όπως RGB LED headers και BIOS Flashback για εύκολη αναβάθμιση του BIOS.
| Μέγεθος μητρικής | micro ATX |
| Τύπος υπολογιστή | Desktop |
| Κατασκευαστής επεξεργαστή | AMD |
| Υποστηριζόμενη σειρά επεξεργαστών | AMD Ryzen 7000 Series, AMD Ryzen 8000 Series, AMD Ryzen 9000 Series |
| Socket επεξεργαστή | Socket AM5 |
| Chipset μητρικής | AMD B850 |
| Χρώμα προϊόντος | White |
| Υποστηριζόμενα λειτουργικά συστήματα | Windows 11 |
| Υποστήριξη Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth | Ναι, έκδοση 5.4 |
| Ήχος | 7.1 κανάλια, Realtek ALC1220P |
| RGB Φωτισμός | Ναι |
| BIOS Flashback | Ναι |
| Τύπος μνήμης | DDR5-SDRAM |
| Αριθμός υποδοχών μνήμης | 4 DIMM |
| Μέγιστη εσωτερική μνήμη | 256 GB |
| Υποστήριξη ECC | Ναι, ECC & Non-ECC |
| Μνήμη καναλιών | Dual-channel |
| Υποστηριζόμενοι τύποι αποθήκευσης | HDD & SSD |
| Υποστηριζόμενες διεπαφές αποθήκευσης | M.2, SATA III |
| Αριθμός υποδοχών SATA III | 4 |
| Αριθμός υποδοχών M.2 | 3 |
| PCI Express x1 (Gen 4.x) slots | 1 |
| PCI Express x16 (Gen 4.x) slots | 1 |
| PCI Express x16 (Gen 5.x) slots | 1 |
| Μέγιστο μέγεθος κλειδιού M.2 | 2280 |
| Υψηλότερη γενιά PCI Express 1ης υποδοχής M.2 | 5.0 |
| Υψηλότερη γενιά PCI Express 2ης και 3ης υποδοχής M.2 | 4.0 |
| Θύρες USB 2.0 (εσωτερικές) | 2 |
| Θύρες USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) (εσωτερικές) | 1 |
| Θύρες USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) (εσωτερικές) | 1 |
| Θύρες USB 2.0 (πίσω πάνελ) | 4 |
| Θύρες USB 3.2 Gen 1 Type-A (πίσω πάνελ) | 4 |
| Θύρες USB 3.2 Gen 2 Type-A (πίσω πάνελ) | 3 |
| Θύρα USB 3.2 Gen 2x2 Type-C (πίσω πάνελ) | 1 |
| Θύρες HDMI | 1 |
| Θύρες DisplayPort | 1 |
| Ethernet LAN | 1 x 2.5 Gigabit Ethernet |
| WiFi-AP antenna jack | 1 |
| WLAN controller model | MediaTek MT7925 |
| Αριθμός υποδοχών ανεμιστήρα κουτιού | 3 |
| Υποδοχή CPU fan | Ναι |
| Υποδοχή ATX Power connector (24-pin) | Ναι |
| Υποδοχή EPS power connector (8-pin) | Ναι |
| Υποδοχή RGB LED pin headers | 3 |
| Βάρος | 1.65 kg (συσκευασία) |
| Διαστάσεις (Πλάτος x Βάθος) | 244 mm x 244 mm |
Επιλέξτε ποια cookies θέλετε να επιτρέψετε: