Η μνήμη RAM τύπου DDR3 SDRAM με συνολική χωρητικότητα 8 GB, αποτελείται από 2 modules των 4 GB το καθένα. Είναι σχεδιασμένη για χρήση σε desktop υπολογιστές και διαθέτει ταχύτητα 1600 MHz με latency CL11, προσφέροντας αξιόπιστη και αποδοτική λειτουργία. Η μνήμη είναι dual channel και unbuffered, με τάση λειτουργίας 1.5 V, ενώ υποστηρίζει προφίλ Intel XMP και AMD EXPO. Επιπλέον, διαθέτει ενσωματωμένο RGB φωτισμό που προσφέρει αισθητικό αποτέλεσμα με διάφορα χρώματα.
| Συνολική Χωρητικότητα | 8 GB (2 x 4 GB) |
| Τύπος | DDR3 SDRAM |
| Χρήση | Desktop |
| Πλήθος modules | 2 |
| RGB Lighting | Ναι |
| Ταχύτητα | 1600 MHz (PC3-12800) |
| Latency Timings | CL11 (11-11-11-28) |
| CAS Latency | 11 |
| Data Integrity Check | Non-ECC |
| Features | Dual channel, unbuffered |
| Voltage | 1.5 V |
| Form Factor | DIMM 240-pin |
| Compatible Slots | 2 x memory - DIMM 240-pin |
| Memory Profile | Intel XMP, AMD EXPO |
Επιλέξτε ποια cookies θέλετε να επιτρέψετε: