Ο ασύρματος router τύπου desktop προσφέρει συνδεσιμότητα τόσο μέσω ασύρματης όσο και ενσύρματης τεχνολογίας, υποστηρίζοντας πολλαπλά πρωτόκολλα δικτύου όπως Ethernet, Fast Ethernet και διάφορα πρότυπα IEEE 802.11 (b, a, g, n, ac). Λειτουργεί σε διπλή ζώνη συχνοτήτων 2.4 GHz και 5 GHz με μέγιστο ρυθμό μεταφοράς δεδομένων 733 Mbps, εξασφαλίζοντας γρήγορη και αξιόπιστη σύνδεση. Διαθέτει τρεις εσωτερικές κεραίες και υποστηρίζει λειτουργίες όπως VPN passthrough, parental control, WPS και DHCP server. Η συσκευή είναι συμβατή με διάφορα λειτουργικά συστήματα, ενώ η εξωτερική τροφοδοσία και οι διαστάσεις της την καθιστούν κατάλληλη για οικιακή ή επαγγελματική χρήση.
| Τύπος Συσκευής | Wireless router |
| Τύπος Περιβλήματος | Desktop |
| Τεχνολογία Συνδεσιμότητας | Wireless, wired |
| Ζώνη Συχνοτήτων | 2.4 GHz / 5 GHz |
| Μέγιστος Ρυθμός Μεταφοράς Δεδομένων | 733 Mbps |
| Αριθμός Κεραιών | 3 |
| Τροφοδοσία | Εξωτερικός προσαρμογέας ρεύματος |
| Περιλαμβανόμενα Καλώδια | 1 x καλώδιο δικτύου |
| Συμβατότητα Λειτουργικών Συστημάτων | UNIX, Apple MacOS, Linux, Microsoft Windows XP / Vista / 7 / 8 / 8.1 / 10 |
| Πρωτόκολλα Σύνδεσης Δεδομένων | Ethernet, Fast Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Πρωτόκολλα Δικτύου / Μεταφοράς | PPTP, L2TP, PPPoE |
| Πρωτόκολλο Δρομολόγησης | Static IP routing |
| Αλγόριθμοι Κρυπτογράφησης | 128-bit WEP, 64-bit WEP, WPA, WPA2, WPA-PSK, WPA2-PSK, WEP, 128-bit WPA |
| Διαθέσιμες Θύρες | WAN / LAN: 1 x 10Base-T/100Base-TX - RJ-45, USB 2.0: 1 x 4 pin USB Type A |
| Λειτουργίες | DMZ port, DoS attack prevention, dynamic DNS server, manageable, VPN passthrough, parental control, WMM support, ACL support, virtual server support, WPS, DHCP server, reset button, bandwidth control, IPv4 support, port triggering, SPIF, DHCP client, wireless extender mode, WDS bridge |
| Συμμορφώσεις Προτύπων | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, UPnP, IEEE 802.11ac, FCC, RoHS |
| Διαστάσεις (Π x Β x Υ) | 7.4 cm x 6.7 cm x 2.2 cm |
| Εύρος Θερμοκρασίας Λειτουργίας | 0 °C έως 40 °C |
| Εύρος Υγρασίας Λειτουργίας | 10 - 90% (μη συμπυκνούμενη) |
Επιλέξτε ποια cookies θέλετε να επιτρέψετε: