Τα προϊόντα που δεν αναγράφουν διαθέσιμο σημαίνει ότι δεν υπάρχουν άμεσα διαθέσιμα στο κατάστημα και θα παραληφθούν το αργότερο εντός των εργάσιμων ημερών που αναγράφεται στη διαθεσιμότητα. Σε κάθε περίπτωση η ημερομηνία μπορεί να μεταβληθεί και θα υπάρχει σχετική ενημέρωσή σας.Η κάρτα γραφικών NVIDIA GeForce RTX 3050 αποτελεί μια ισχυρή επιλογή για gaming και εφαρμογές υψηλής απόδοσης, προσφέροντας υποστήριξη για ανάλυση έως 7680 x 4320 pixels και δυνατότητα σύνδεσης έως τριών οθονών. Διαθέτει μνήμη 6 GB τύπου GDDR6 με ταχύτητα 14 Gbps και εύρος διαύλου 96-bit, εξασφαλίζοντας ομαλή και γρήγορη απόδοση. Η κάρτα υποστηρίζει PCI Express 4.0 και διαθέτει πλήθος τεχνολογιών της NVIDIA, όπως Ray Tracing 2ης γενιάς, Tensor Cores 3ης γενιάς, Nvidia DLSS, και άλλες προηγμένες λειτουργίες για βελτιστοποιημένη εμπειρία gaming και δημιουργίας περιεχομένου.
| Τύπος Συσκευής | Κάρτα γραφικών |
| Κατασκευαστής Επεξεργαστή | Nvidia |
| Μοντέλο Chipset | GeForce RTX 3050 |
| Χρήση | Gaming |
| Χρώμα | Μαύρο |
| Μνήμη | 6 GB |
| Τεχνολογία Μνήμης | GDDR6 |
| Ταχύτητα Μνήμης | 14 Gbps |
| Εύρος Διαύλου Μνήμης | 96-bit |
| Υποστηριζόμενη Ανάλυση | 7680 x 4320 pixels |
| Μέγιστος Αριθμός Οθονών | 3 |
| Διασύνδεση | PCI Express 4.0 x8 |
| Χρήση Θύρας HDMI | 1 |
| Χρήση Θύρας DisplayPort | 1 |
| Άλλες Θύρες | DVI-D (dual link) |
| Dual Link DVI | Ναι |
| Χρήση RGB Φωτισμού | Όχι |
| OverClock (OC) | Όχι |
| Low Profile | Όχι |
| Παθητική Ψύξη | Όχι |
| Υδρόψυξη | Όχι |
| Εξωτερική Κάρτα Γραφικών (eGPU) | Όχι |
| LHR (Lite Hash Rate) | Ναι |
| Χρήση CUDA Cores | 2304 |
| Χρήση | Gaming |
| Χρώμα | Μαύρο |
| Βασική Συχνότητα Επεξεργαστή (Core Clock) | 1042 MHz |
| Boost Συχνότητα Επεξεργαστή (Boost Clock) | 1470 MHz |
| Κατανάλωση Ισχύος Λειτουργίας | 70 watt |
| Απαιτούμενη Ισχύς Τροφοδοτικού | 300 W |
| Διαστάσεις (Πλάτος x Βάθος x Ύψος) | 4 cm x 16.2 cm x 11.7 cm |
| Υποστηριζόμενα API | DirectX 12 Ultimate, OpenGL 4.6, Vulkan |
| Χαρακτηριστικά Ψύξης | 2-slot Fan Cooler, 0-dB TECH, Single Fan Design, honeycomb design bracket |
| Τεχνολογίες NVIDIA | Nvidia Broadcast, Resizable BAR, NVIDIA Ansel, NVIDIA FreeStyle, NVIDIA ShadowPlay, NVIDIA Highlights, NVIDIA G-Sync ready, NVIDIA Omniverse, NVIDIA GPU Boost, 7th Gen NVIDIA Encoder, 5th Gen NVIDIA Decoder, AV1 decode support, NVIDIA Ampere GPU technology, Nvidia DLSS, NVIDIA Reflex, Nvidia Adaptive Shading, NVIDIA Dynamic Super Resolution technology, NVIDIA Adaptive Vertical Sync, Nvidia CUDA technology, Nvidia PhysX-Ready, NVIDIA Multi-Projection, Nvidia Temporal Anti-Aliasing Technology (TXAA), NVIDIA MFAA technology, NVIDIA GameStream, Nvidia SHIELD ready, 2nd gen Ray Tracing Cores, 3rd gen Tensor Cores, HDCP |
| Συμβατότητα Προτύπων | DisplayPort 1.4a |
Επιλέξτε ποια cookies θέλετε να επιτρέψετε: