Τα προϊόντα που δεν αναγράφουν διαθέσιμο σημαίνει ότι δεν υπάρχουν άμεσα διαθέσιμα στο κατάστημα και θα παραληφθούν το αργότερο εντός των εργάσιμων ημερών που αναγράφεται στη διαθεσιμότητα. Σε κάθε περίπτωση η ημερομηνία μπορεί να μεταβληθεί και θα υπάρχει σχετική ενημέρωσή σας.Η κάρτα γραφικών NVIDIA GeForce RTX 5060 αποτελεί μια ισχυρή επιλογή για gaming και απαιτητικές εφαρμογές, προσφέροντας υψηλές επιδόσεις και υποστήριξη για ανάλυση έως 8K. Διαθέτει 8 GB μνήμης GDDR7 με ταχύτητα 28 Gbps και 3840 CUDA cores, εξασφαλίζοντας ομαλή απόδοση και υποστήριξη για τεχνολογίες όπως Ray Tracing και DLSS 4. Η κάρτα υποστηρίζει έως 4 οθόνες και διαθέτει 3 DisplayPort και 1 HDMI θύρα, ενώ η σύνδεσή της γίνεται μέσω PCI Express 5.0. Με λειτουργία VR Ready και προηγμένα χαρακτηριστικά ψύξης, είναι ιδανική για απαιτητικούς χρήστες που αναζητούν ποιότητα και αξιοπιστία.
| Τύπος Συσκευής | Κάρτα γραφικών |
| Κατασκευαστής | Nvidia |
| Μοντέλο Chipset | GeForce RTX 5060 |
| Χρήση | Gaming |
| Χρώμα | Μαύρο |
| Υποστήριξη VR | Ναι |
| Υποστήριξη LHR | Ναι |
| OverClock (OC) | Ναι |
| RGB Φωτισμός | Ναι |
| Low Profile | Ναι |
| Παθητική Ψύξη | Όχι |
| Υδρόψυξη | Όχι |
| Εξωτερική Κάρτα Γραφικών (eGPU) | Όχι |
| Λειτουργία Λεωφορείου | PCI Express 5.0 |
| Βάση Ρολογιού (Core Clock) | 2280 MHz |
| Boost Clock | 2497 MHz |
| CUDA Cores | 3840 |
| Μέγιστη Ανάλυση | 7680 x 4320 (8K) στα 120 Hz |
| Μέγιστος Αριθμός Οθονών | 4 |
| Θύρες Σύνδεσης | 3 x DisplayPort, 1 x HDMI |
| Μνήμη | 8 GB GDDR7 |
| Ταχύτητα Μνήμης | 28 Gbps |
| Εύρος Διαύλου Μνήμης | 128-bit |
| Εύρος Ζώνης Μνήμης | 448 GBps |
| Κατανάλωση Ισχύος | 145 watt |
| Απαιτούμενη Τροφοδοσία | 550 W |
| Απαιτούμενος Συνδετήρας Τροφοδοσίας | 8 pin PCI Express |
| Υποστηριζόμενα API | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate, Vulkan 1.4 |
| Συμβατά Πρότυπα | DisplayPort 2.1b, HDCP |
| Διαστάσεις (Π x Β x Υ) | 4.01 cm x 26.21 cm x 12.63 cm |
| Λογισμικό | ThunderMaster |
Επιλέξτε ποια cookies θέλετε να επιτρέψετε: