Η τροφοδοτική μονάδα 450 W είναι σχεδιασμένη για χρήση σε υπολογιστές με μορφή ATX, προσφέροντας αξιόπιστη και αποδοτική παροχή ενέργειας. Διαθέτει ενεργή διόρθωση παράγοντα ισχύος (PFC) και πιστοποίηση 80 PLUS Bronze, εξασφαλίζοντας οικονομία στην κατανάλωση και υψηλή απόδοση έως 85%. Ο ανεμιστήρας 12 cm με τεχνολογία HDB παρέχει αποτελεσματική ψύξη, ενώ η πλήρης καλωδίωση (non-modular) εξασφαλίζει σταθερή σύνδεση. Η τροφοδοσία υποστηρίζει πολλαπλές συνδέσεις, όπως 20+4 pin ATX, 6 SATA, 3 Molex, 2 PCI Express και 4+4 pin CPU, καλύπτοντας τις ανάγκες ενός σύγχρονου υπολογιστή.
| Ισχύς | 450 W |
| Τύπος | ATX |
| Πιστοποίηση | 80 PLUS Bronze |
| Modularity | Non-Modular |
| Χρώμα | Μαύρο |
| Τύπος ψύξης | Active |
| Διάμετρος ανεμιστήρα | 12 cm |
| Αριθμός ανεμιστήρων | 1 |
| Τοποθεσία ανεμιστήρα | Top |
| Διακόπτης On/Off | Ναι |
| Εύρος εισόδου AC | 100 - 240 V |
| Συχνότητα εισόδου AC | 50 - 60 Hz |
| Ρεύμα εισόδου | 8 - 4 A |
| Παράγοντας ισχύος | 0.9 |
| Τύπος διόρθωσης παράγοντα ισχύος (PFC) | Active |
| Συνδυασμένη ισχύς +3.3V | 103 W |
| Συνδυασμένη ισχύς +12V | 432 W |
| Συνδυασμένη ισχύς +5V | 103 W |
| Συνδυασμένη ισχύς -12V | 3.6 W |
| Συνδυασμένη ισχύς +5Vsb | 15 W |
| Μέγιστο ρεύμα εξόδου +3.3V | 18 A |
| Μέγιστο ρεύμα εξόδου +12V | 36 A |
| Μέγιστο ρεύμα εξόδου +5V | 15 A |
| Μέγιστο ρεύμα εξόδου -12V | 0.3 A |
| Μέγιστο ρεύμα εξόδου +5Vsb | 3 A |
| Χρόνος κράτησης | 16 ms |
| Απόδοση | 85 % |
| Τεχνολογία ρουλεμάν | HDB |
| Μέσος χρόνος μεταξύ βλαβών (MTBF) | 100000 h |
| Συνδέσεις μητρικής | 20+4 pin ATX |
| Μήκος καλωδίου μητρικής | 55 cm |
| Αριθμός SATA συνδέσεων | 6 |
| Μήκος καλωδίου SATA | 500 mm |
| Αριθμός Molex συνδέσεων (4-pin) | 3 |
| Μήκος καλωδίου Molex | 500 mm |
| Αριθμός PCI Express συνδέσεων (6+2 pin) | 2 |
| Μήκος καλωδίου PCI Express | 55 cm |
| Σύνδεση τροφοδοσίας CPU (4+4 pin) | Ναι |
| Μήκος καλωδίου CPU | 60 cm |
| Σύνδεση τροφοδοσίας ATX (20+4 pin) | Ναι |
| Σύνδεση τροφοδοσίας δισκέτας | 1 |
| Προστασίες ισχύος | Over current, Over power, Over voltage, Overheating, Short circuit, Under voltage |
| Πλάτος | 150 mm |
| Βάθος | 140 mm |
| Ύψος | 86 mm |
Επιλέξτε ποια cookies θέλετε να επιτρέψετε: