Αυτός ο 4G/5G router είναι μια ολοκληρωμένη συσκευή που συνδυάζει router με ενσωματωμένο modem και υποστηρίζει κινητά δίκτυα 4G και 5G. Διαθέτει υποδοχή SIM για σύνδεση σε δίκτυο κινητής τηλεφωνίας, επιτρέποντας τη δημιουργία Wi-Fi hotspot ιδανικού για χρήση σε εξωτερικούς χώρους ή σε περιοχές χωρίς σταθερή σύνδεση. Υποστηρίζει ταυτόχρονη λειτουργία σε δύο συχνότητες (2.4 GHz και 5 GHz) με μέγιστο ρυθμό μεταφοράς δεδομένων έως 1.2 Gbps, προσφέροντας γρήγορη και αξιόπιστη ασύρματη σύνδεση. Επιπλέον, διαθέτει 4 θύρες Ethernet LAN για ενσύρματη σύνδεση συσκευών και υποστηρίζει σύγχρονα πρωτόκολλα ασφαλείας και δικτύωσης.
| Τύπος Συσκευής | Wireless router - 3-port switch (integrated) |
| Τύπος Ενσωμάτωσης | Desktop |
| Τεχνολογία Συνδεσιμότητας | Wireless, wired |
| Υποστήριξη Mobile | 4G |
| Υποδοχή SIM | Ναι |
| Θύρες Ethernet LAN | 4 |
| Φορητό Hotspot | Ναι |
| Mesh | Ναι |
| Πρωτόκολλα Δεδομένων | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Συχνότητες Wi-Fi | 2.4 GHz / 5 GHz |
| Μέγιστος Ρυθμός Μεταφοράς Wireless | 1.2 Gbps |
| Πρωτόκολλα Δικτύου | TCP/IP, PPTP, L2TP, IPSec, PPPoE, DHCP |
| Πρωτόκολλο Δρομολόγησης | Static IP routing |
| Αλγόριθμοι Κρυπτογράφησης | 128-bit WEP, 64-bit WEP, WPA, WPA2, WPA-PSK, WPA2-PSK |
| Wi-Fi Rating | AC1200 |
| Υποστηριζόμενα Πρότυπα | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, RoHS |
| Πρωτόκολλα Κινητής Τηλεφωνίας | UMTS, HSPA, DC-HSPA+, FDD LTE, TDD LTE |
| Διαστάσεις (Π x Β x Υ) | 22.9 cm x 16 cm x 3.7 cm |
| Εύρος Θερμοκρασίας Λειτουργίας | 0 °C έως 40 °C |
| Εύρος Υγρασίας Λειτουργίας | 10 - 90% (μη συμπυκνούμενη) |
| Αντένες | 2 εξωτερικές αποσπώμενες |
| Τροφοδοσία | Εξωτερικός τροφοδοτικός αντάπτορας |
| Περιλαμβανόμενα Καλώδια | 1 x καλώδιο δικτύου |
| Υποστηριζόμενα Λειτουργικά Συστήματα | UNIX, Apple MacOS, Novell NetWare, Linux, Windows 8.1 / 10, Microsoft Windows 98SE/2000/NT/XP/Vista/7/8 |
| Μέγιστη Ταχύτητα LAN | 100 Mbps, 1000 Mbps |
| Firewall | SPI |
Επιλέξτε ποια cookies θέλετε να επιτρέψετε: